Technika

Technika myjąca

W naszych urządzeniach do wszystkich programów myjących używana jest woda zmiękczona. Urządzenie służące do zmiękczania wody zbudowane jest w oparciu o dwukolumnowy system sterowany cyfrowo wraz ze zbiornikami na solankę. System grzewczy myjni oparty jest o dwufunkcyjne piece gazowe lub olejowe zintegrowane z zasobnikiem gorącej wody. Piece odpowiadają zarówno za podgrzewanie wody do mycia jak i podgrzanie czynnika grzewczego systemu ogrzewania posadzki. Istnieje możliwość wzbogacenia tego systemu o instalację solarną.

Myjnie bezdotykowe - technika myjca

Wodne pompy ciśnieniowe instalowane w naszych myjniach posiadają bardzo dobre parametry pracy. Ciśnienie robocze pompy wynosi do 200 bar. Do mycia wykorzystujemy wodę podawaną z ciśnieniem około 120 bar, co stanowi 60% maksymalnego ciśnienia pracy pompy. Gwarantuje to jej długą i bezawaryjną pracę. Dozowanie chemii myjącej oraz wosku umożliwiają mieszacze ciśnieniowe Dosatron. Tworzą one niezawodny i precyzyjny system, który skutecznie zastąpił pompki elektryczne i inżektory. Woda stosowana do nabłyszczania pojazdów poddawana jest procesowi odwróconej osmozy, który odbywa się za pomocą demineralizatora sterowanego mikroprocesorowo, zapewniającego pełną diagnostykę i kontrolę produkcji oraz parametrów wody osmotycznej. Dzięki niemu można całkowicie wyeliminować plamy i smugi na pojeździe pozostające po myciu. System wyposażony jest wzbiornik buforowy i zestaw hydroforowy do utrzymania stałego ciśnienia wody.

Mobilny system zarządzania myjnią

Do sterowania myjnią wykorzystujemy mikroprocesorowy sterownik PLC firmy Siemens. Zmiana i kontrola parametrów pracy realizowana jest za pomocą dużego dotykowego wyświetlacza. Za komunikację pomiędzy myjnią a klientem odpowiada autorska aplikacja sterująca napisana przez dział informatyczny naszej firmy.

Umożliwia ona pełną kontrolę nad zachodzącymi procesami w myjni. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom użytkownik jest w stanie w prosty sposób dokonać zmiany parametrów myjni, odczytać błędy i komunikaty, a także czas pracy pomp ciśnieniowych dla lanc i szczotek pomiędzy ich przeglądami, sprawdzić wielkość obrotu na poszczególnych stanowiskach mycia. Po wyposażeniu sterownika w moduł SMS możliwe jest automatyczne wysyłanie alarmów i komunikatów przez myjnie, a po podłączeniu jej do internetu, klient zyskuje możliwość zdalnego zarządzania za pomocą naszej aplikacji zainstalowanej na tablecie lub smartfonie.

Myjnie bezdotykowe - mobilny system zarzdzania myjni

Możliwe zobrazowanie w postaci wykresów, ważnych z punktu widzenia informacji związanych z pracą myjni:

 • zestawienie programów mycia - jest to informacja zobrazowana w sposób ilościowy i procentowy które programy są wybierane przez klientów myjni
 • wykorzystanie stanowisk myjących - inwestor dostaje informacje ile myć odbywa się na każdym ze stanowisk myjni
 • czasy mycia - zobrazowana jest w czytelny sposób informacja dotycząca czasów mycia w ujęciu wszystkich stanowisk myjni
 • formy płatności - przedstawione w postaci czytelnego wykresu kołowego informacje o wybranych przez klientów myjni formach płatności, pozwalające inwestorowi na analizowanie preferencji dotyczących sposobów zapłaty za usługi mycia na myjni i przydatności poszczególnych systemów np. PayPass
 • czasy pracy myjni - dzięki zbieraniu informacji dotyczących obciążenia pracy myjni w ujęciu dziennym, tygodniowym i miesięcznym, inwestor otrzymuje potężne narzędzie analityczne, za pomocą którego widzi w jakich godzinach i dniach tygodnia myjnia pracuje najwięcej, a także ma możliwość kontroli tendencji zmian w ilości myć, co ułatwia stosowanie rabatów w danych godzinach i dniach tygodnia

Programy mycia

Standardowe programy mycia

 1. Mycie pianą

  Mycie pojazdu za pomocą piany bezdotykowej połączonej z podgrzaną lub zimną zmiękczoną wodą. Ciśnienie mycia - 120 bar.

 2. Spłukiwanie

  Program realizowany jest z wykorzystaniem ciepłej wody zmiękczonej. Ciśnienie spłukiwania - 120 bar.

 3. Woskowanie

  Nanoszony hydrowosk w połączeniu z wodą zmiękczoną pokrywa powierzchnię samochodu ochronną warstwą, która skutecznie zapobiega osiadaniu brudu, a także znacznie ułatwia spłynięcie wody. Ciśnienie woskowania - 70 bar.

 4. Nabłyszczanie

  Płukanie wodą osmotyczną eliminuje powstawanie plam na karoserii i podkreśla walory nabłyszczające wosku. Ciśnienie nabłyszczania - 70 lub 120 bar.

Myjnie bezdotykowe - programy mycia samochodw

Opcjonalne programy mycia

 1. Mycie szczotką

  Program umożliwiający usuwanie szczególnie silnych zabrudzeń. Do tego celu służy szczotka z włosia naturalnego w połączeniu z wodą i szamponem.

 2. Turbo szczotka

  Program ten znacznie ułatwia usunięcie uporczywych zabrudzeń z wykorzystaniem silnie pieniącego środka. Ciśnienie wody z detergentem - 20-40 bar.

 3. Turbo piana

  Program ten znacznie ułatwia usunięcie uporczywych zabrudzeń z wykorzystaniem silnie pieniącego środka. Ciśnienie nakładania piany - 70-90 bar. Idealnym uzupełnieniem tego programu jest zastosowanie kolorowej piany

 4. Suszarka

  Pozwala zdmuchiwać wodę z pojazdu po zakończonym myciu. Turbina zainstalowana jest na wysokości dachu myjni, a sprężone powietrze dostarczane jest przez lekką i elastyczną rurę zakończoną wygodną w trzymaniu dyszą

 5. Oprysk felg

  Nanoszenie bardzo aktywnego środka chemicznego skutecznie czyści nalot z klocków hamulcowych na felgach. Oprysk jest realizowanyza pomocą dodatkowej lancy

Systemy płatności

System startowy

Znajdujący się na każdym stanowisku system startowy myjni wykonany jest w obudowie ze stali nierdzewnej i wyposażony jest w trwałe, wodoodporne, podświetlane diodami LED przyciski. Dodatkowo wyposażony jest w wyświetlacz pokazujący wykupiony czas mycia. Nasza firma jako jedyna wprowadziła na rynek system startowy myjni wyposażony w czytnik banknotów, który umożliwia ich przyjmowanie jako dodatkowego środka płatniczego oprócz bilonu. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wydawania reszty po zakończeniu procesu mycia. Istnieje też możliwość wyposażenia systemu startowego myjni w płatności kartą bankową w technologii bezdotykowej PayPass. Alternatywą dla tego systemu płatności jest nasz autorski multimedialny system startowy PROMETEUSZ.

Systemy patnoci myjni bezdotykowych - system startowy

Lojalnościowe systemy płatności

Systemy startowe wykorzystywane w naszych myjniach wyposażamy standardowo w lojalnościowe systemy płatności bezgotówkowej Euro-Ekol Key lub Euro-Ekol World Key. W ich skład wchodzą klucze wartościowe, czytniki kluczy oraz ich ładowarka. Systemy płatności bezgotówkowej umożliwiają prowadzenie różnych działań marketingowo reklamowych oraz obsługę bezgotówkową klientów flotowych.

Systemy patnoci myjni bezdotykowych - lojalnociowe systemy patnoci

System płatności PayPass

W skrócie mówiąc jest to zintegrowany system płatności, w którym za pomocą bezdotykowej kartypłatniczej szybko i wygodnie zapłacimy za usługę mycia.

Systemy patnoci myjni bezdotykowych - system patnoci PayPass

Nasze systemy startowe, multimedialny system Prometeusz i system startowy PWR, wyposażone są w czytniki kart zbliżeniowych PayPass. Jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy możliwość dokonania płatności za usługę mycia karta zbliżeniową. Czytniki kart zbliżeniowych dostarcza nam światowy potentat w tej branży - firma Ingenico, a za stronę samej obsługi transakcji płatniczych odpowiada firma Polskie E-Płatności i Elavon.

Multimedialny system startowy - Prometeusz

Dzięki zastosowaniu 10 calowego panelu dotykowego w systemie startowym myjni, klient otrzymuje nowoczesny pulpit wyboru programów mycia sterowany za pomocą dotyku.

Opracowana przez naszą firmę aplikacja sterująca pulpitem wspomaga klienta na każdym etapie mycia, wyświetlając w danym czasie aktualne menu w wybranym języku, które możemy zmienić za pomocą jednego dotyku oraz prowadzi klienta krok po kroku przez cały cykl mycia. Pulpit Prometeusz umożliwia dokonanie zapłaty za wybrany czas mycia za pomocą czterech form płatności – bilon w nominałach 1, 2 i 5 zł, żeton, klucz wartościowy Euro Ekol Key oraz karta zbliżeniowa w technologii PayPass.

Myjnie bezdotykowe - multimedialny system startowy Prometeusz

W przypadku wybrania przez klienta płatności kartą zbliżeniową PayPass, wszystkie potrzebne informacje do jej zrealizowania są wyświetlane w czytelny i zrozumiały sposób na 10 calowym ekranie. Dzięki temu sama operacja przebiega sprawnie i szybko, a obsługa staje się intuicyjna. Ponadto dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań pulpit Prometeusz posiada funkcję zliczania wrzuconego bilonu. Inwestor posiada w ten sposób pełną kontrolę ilości monet w każdym pulpicie z podziałem na ich nominały bez konieczności instalowania dodatkowych pojemników. Dodatkowo inwestor otrzymuje możliwość zmiany czasów mycia i ustawienia rabatów z podziałem na dni tygodnia i godziny, osobno dla każdej formy płatności.