Zadzwoń +48 42 674 76 00

#1 CZY PRAWIDŁOWO MYJESZ SWÓJ SAMOCHÓD?

Polska znajduję się w czołówce najbardziej zmotoryzowanych krajów na świecie. Według danych z 2020 roku, zarejestrowano aż 1 200 226 aut osobowych (źródło http://www.cepik.gov.pl/). Polacy uwielbiają dbać o swoje auta i jeśli mogą to pozwalają sobie na urozmaicenia. Na rynku jest wiele firm detailingowych, wrappingowych, hurtowni z kosmetyką czy producentów myjni, którzy biją się o każdego klienta na każdym szczebelku swojej specjalności.

Ale najważniejszym aspektem jest taki, że jeśli chcemy aby nasze auto wyglądało reprezentacyjnie, albo inaczej… przynajmniej nie zżerał go brud, trzeba je regularnie myć. Statystyka Eurostat

MYCIE POD OKNEM ? LEPIEJ NIE

Jak już pisaliśmy we wcześniejszym artykule, mycie auta w domu może nas trochę kosztować. Nie ze względu na samą potrzebną do tego instalacje (niektórzy nie są świadomi, że takową powinno się w takiej sytuacji mieć), a mandaty które mogą być wydane za owe mycie.

Mówiąc o „instalacji” chodzi nam konkretniej o odpływ ścieków który przechodzi do kanalizacji, bądź o zbiorniku bezodpływowym.

Najważniejszą rzeczą która powinna się tam znajdować, to nieprzepuszczalne podłoże, jest to prosto uzasadnione przez kwestie ochrony środowiska. Mówi nam ona o zanieczyszczeniach które w wyniku mycia mogą przedostać się do gruntu, a za nieprzestrzeganie przepisów grozi 500 zł mandatu.

Musimy zaopatrzyć się w chemie, oraz odpowiednie „przyrządy” do mycia, oraz trzeba pamiętać, że zużycie wody podczas jednego mycia to ok. 400 litrów!

Czy warto budować taką inwestycje pod mycie auta raz na jakiś czas? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam.

MOŻE JEDNAK MYJNIA ?

Każdy kto był na myjni może śmiało potwierdzić, że pomimo niskiej ceny, umyjemy auto porządniej i odpowiednimi środkami.

Rekomendujemy myjnie samoobsługowe nie tylko dlatego, że jesteśmy ich producentem, ale również jesteśmy właścicielami samochodów i sami widzimy różnice w zakonserwowaniu auta.

Dodatkowo myjnie bezdotykowe/samoobsługowe są dokładniejsze w użytkowaniu niż myjnie automatyczne. Niestety w automatach szczotki nie dochodzą do wszystkich zakamarków pojazdu, często w felgach zostaje błoto a na wygiętej tylnej szybie nie widać śladu mycia.

__________

Wydawałoby się, że nie ma nic trudnego w umyciu auta lancą, bądź szczotką, jednak pomysły klientów czasem nas zaskakują, a czasem po prostu patrzymy z niedowierzaniem, że ktoś w taki a nie inny sposób czyści swój własny pojazd.

Przemyśl ile potrzebujesz czasu na umycie auta i zapłać.

Ostatnio będąc na myjni spotkaliśmy jednego aktora, który wjeżdżając na myjnie w celu umycia auta, nie wrzucił żadnej monety a następnie podszedł do szczotki, wyjął ją z pojemnika, a następnie zaczął szczotkować swoje auto(!), a najgorsze, że nie jest to jednorazowy przypadek takiego klienta.

Niestety takim sposobem porysujemy każdy samochód. W szczotce może zalegać piasek, który bez płynu z niej nie zejdzie, dlatego na stanowiskach są podawane informacje aby nie używać suchej szczotki, oraz nigdy nie używamy szczotki do mycia felg! . Dodatkowo przed jej użyciem trzeba pamiętać o zakonserwowaniu auta innym programem.

Dlatego, warto przemyśleć jak chcemy umyć nasz pojazd i podążać za pokazanym schematem. Na banerach przy stanowiskach widnieją informacje, za co odpowiada dany program. Można łatwo zaplanować czyszczenie pojazdu.

Poniżej przykładowa lista programów.