Zadzwoń +48 42 674 76 00

Koszty myjni bezdotykowej

Faktem jest, że myjnia to dochodowy biznes. Większość osób chcących zacząć ten profil działalności, zastanawia się nad jej kosztami. Najczęściej zadawane pytania to:

Co dokładnie składa się na cenę myjni bezdotykowej?
Czy da się zaoszczędzić?
Co kupić dodatkowo na myjnię?

Poniżej umieściliśmy kilka składowych które wchodzą w cenę myjni:

  1. wielkości i rodzaj myjni;
  2. rodzaj wiaty;
  3. koszty przyłączania mediów;
  4. systemem odprowadzenia ścieków;
  5. przygotowanie fundamentów pod myjnie;
  6. system dróg dojazdowych;
  7. wyposażenie dodatkowe: programy mycia oraz np. dystrybutor płynu do spryskiwaczy, stanowisko do odkurzania, rozmieniarkę do banknotów

Sama jednostanowiskowa myjnia kosztuje ok. 80 tys. zł. Jednak cena wzrasta w zależności od konstrukcji myjni, ilości stanowisk znajdujących się w projekcie oraz rodzaju wiaty.

W naszej ofercie mamy 4 rodzaje wiat które możecie dobrać do swoich preferencji:

Dodatkowe opłaty za przyłączenia, fundamenty i system dróg są ustalane indywidualnie przez przedsiębiorcę.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie jak np. odkurzacz samoobsługowy, dystrybutor płynu do spryskiwaczy czy system płatności kartą. Urządzenia które nie tylko uatrakcyjniają wygląd myjni ale również przyciągają klientów do stanowisk na których nie tylko umyją auto. Mają możliwości szybkiej pielęgnacji auta i w łatwy sposób mogą za to zapłacić.

Płatności kartą natomiast, to ciągle pomijany dodatek, jednak warto zwrócić uwagę na to, że obecnie większość osób posługuję się jedynie kartami bankomatowymi. Brak tego rozwiązania może skutkować spadkiem liczby odwiedzających nasze stanowiska myjące oraz powodować niechęć z powodu braku tego urządzenia.

Ile kosztuje prowadzenie myjni

W związku z sytuacją na świecie, koszty usług i towarów wzrosły.
Podwyżka za samą energię elektryczną wyniesie 3,5%, ponadto wprowadzona została opłata mocowa. Opłata za gaz ziemny również wzrośnie maks. o 11%. Przez wzrosty cen, myjniowcy muszą liczyć się z podniesieniem kosztów eksploatacji myjni. To również przekłada się na koszty utrzymania myjni.

Jedno stanowisko zużywa średnio do 15 l/min wody, co więcej pewna ilość wody wykorzystywana jest w obiegu myjni do innych procesów, jednak w skali pojedynczego zużycia nie bierze się tego pod uwagę.

Następnymi opłatami utrzymania myjni to również zakup dobrej chemii. To naprawdę ważne, dobra chemia reprezentuje jakość myjni, ważne aby klient był zadowolony z mycia i wrócił na nią z powrotem. Niestety w wielu przypadkach ten aspekt jest pomijany, myjniowcy kupują niesprawdzone środki, a mieszając je powodują np. zapychanie dosatronów.
Te wszystkie koszty wynikają z samego mycia pojazdów, są również opłaty stałe to podatek od nieruchomości, utrzymane czystości, dzierżawa i możliwe raty leasingowe.