Zadzwoń +48 42 674 76 00

Marketing myjni bezdotykowej

MARKETING MYJNI

Mając już postawioną w dogodnym miejscu myjnie samoobsługową która czeka na zainteresowanie klientów, warto zastanowić się jak pomóc sobie w biznesie.

Chociaż sezon COVIDowy trwa i wszystkim zaleca się pozostanie w domach jednak spora część osób używa auta do transportu w drodze do pracy, wypadu za miasto czy dojazd do domu rodzinnego. Biorąc pod uwagę, że mycie auta na prywatnej posesji, która nie jest dostosowana do odprowadzenia ścieków grozi mieszkańcom mandatem, a większość ludzi mieszkający w blokach jednorodzinnych nawet nie mają do tego możliwości, jasne jest, że będą szukać punktu w którym mogą umyć auto.

Zainteresowani kierują się prostymi zasadami: myjnia musi być blisko, albo po drodze, ale dobrze, aby można było na miejscu płacić kartą, a samo auto po użyciu myjni powinno być czyste i dobrze zakonserwowane.

Bardzo często będąc w drodze, szukamy myjni znajdującej się najbliżej nas, a szukamy jej w sposób standardowy do XXI wieku, czyli przez Internet.

To pierwszy etap w którym powinna zapalić się zielona lampka.

GOOGLE MOJA FIRMA

Obecnie w Internecie możemy znaleźć wszystko i dotrzeć wszędzie gdzie tylko byśmy chcieli. Jednak bez umieszczenia lokalizacji i nazwy, ciężko jest wyszukać czegokolwiek w Internecie, a gdy chodzi o myjnie brak powyższych informacji może skutkować brakiem klientów.

Wpisując w wyszukiwarce „myjnia” Twoja myjnia powinna być umieszczona na mapach googlowskich. Jeśli jej nie masz to załóż! To jedna z najważniejszych rzeczy aby nakierować klienta do Ciebie. W wyszukiwarce mamy panel Google Moja Firma : https://www.google.com/business/

Nie musisz za nic płacić, jedynie zaloguj się i uzupełnij informacje na temat swojej myjni. Możesz tam dodać zdjęcia, numer telefonu oraz opis, a po pewnym czasie zaczną pojawiać się opinie, przez które będzie można stwierdzić czego brakuje na myjni, albo co powinno się zmienić aby klienci byli zadowoleni, a im więcej pozytywnych wpisów tym więcej klientów będzie chciało korzystać z twoich usług.

PAMIĘTAJ! Wprowadzaj prawdziwe informacje, ponieważ Google dzięki swoim robotom analizuje dane które podaliśmy. Jeśli podałeś nieprawdzie informacje, może zablokować twój profil.

ESTETYKA I WYPOSAŻENIE

Nie raz podjeżdżając na myjnie możemy zauważyć, że właściciel nie przykuwa uwagi aby wyglądała ona schludnie. Śmieci, brudne obdarte banery, zabłocone pulpity sterujące - nie jest to widok zachęcający do umycia własnego auta.

Tym bardziej, że myjnia z zasady powinna być czysta. A jej wygląd może zaważyć na tym, czy klient wróci do nas czy też nie, czystość to wizytówka twojego biznesu.

Dodatkowo, to co podkręca atrakcyjność myjni to na pewno urządzenia dodatkowe, np.: Irchomat – automat do sprzedaży jednorazowych ręczników z irchy syntetycznej, dzięki którym można w łatwy sposób wytrzeć krople wody z karoserii, dystrybutor płynu do spryskiwaczy przez który możemy napełnić zbiornik, czy uchwyt do mycia dywaników na którym łatwo możemy usunąć zaschnięty brud.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

W dzisiejszych czasach media społecznościowe to nieodzowny element każdej firmy. Facebook, LinkedIn, Instagram, YouTube to portale które wywierają najwięcej wpływu na klienta, jednak trzeba pamiętać, o zaangażowaniu. Posty, filmiki, zdjęcia i ciekawe treści które zachęcają do czytania i oglądania, na pewno przykują uwagę klienta.

Dodatkowo wspomóż się producentem Twojej myjni. Wyślij zdjęcia albo oznacz NAS w postach i relacji na fb albo Instagramie, a my udostępnimy zdjęcie dalej. W tym przypadku mamy obopólną korzyć my pokazujemy nasz projekt a wy zdobywacie zainteresowanie.

Facebook bardzo dobrze funkcjonuje w kontakcie z klientem, a pod niego można przystosować idealnie czat. Ustawienia automatycznych odpowiedzi, przywitanie, podanie bezpośredniego numeru telefonu itp. Przez szybką reakcje można w mgnieniu oka zareagować w sytuacjach kryzysowych jak np. brak Internetu, chemii czy problem z dostępnością wody.

KOOPERACJA

Dobrym rozwiązaniem jest współpraca z firmami które oferują usługi dopełniające, nie konkurujące z Twoją myjnią, a przez wspólne działania wspomagacie się wzajemnie w kwestii reklamowej.

Można wtedy stworzyć specjalną ofertę której klienci firmy X dostawali by w gratisie dodatkowy program mycia, bądź żeton który wydłuża długość mycia. Takie rozwiązanie dla lokalnej społeczności może przynieść wymierne efekty.

Jak widać form promocji jest wiele, jednak trzeba sprecyzować od czego najlepiej zacząć oraz co jest najwygodniejsze i najszybsze aby móc odczuć najlepsze efekty z działań. Przelicznik jest dość prosty, jeśli na myjnie zacznie dojeżdżać więcej klientów to możemy domyślić się, że akcja marketingowa działa.

Zadowolenie klientów zobaczymy również w polubieniach fanpaga na Facebooka bądź Instagramie, albo dobrych opiniach na Google Moja Firma.