Skip to main content

Innowacyjna technika myjąca

Rodzaje myjni

W zależności od potrzeb i warunków nasza technika myjąca może być zabudowana na kilka różnych sposobów – w kontenerze, w module, a także w istniejącym już pomieszczeniu klienta.

Myjnie kontenerowe

Kontener idealnie sprawdza się jako zaplecze myjni, może on pomieścić duży zapas środków chemicznych i akcesoriów niezbędnych na każdym obiekcie. Istnieje również możliwość wyposażenia myjni w większy kontener posiadający zaplecze socjalne. Realizujemy zamówienia w dowolnej kolorystyce i kubaturze.

Zamontowana jest w nim kompletna technika myjąca, system uzdatniania wody oraz dwufunkcyjny piec grzewczy wyposażony w system kominowy wykonany ze stali nierdzewnej oraz wydajny system wentylacji. W kontenerze zainstalowana jest kompletna rozdzielnia elektryczna oraz instalacja oświetleniowa.

Myjnie modułowe

Dla posiadaczy mniejszych działek idealnie sprawdzi się myjnia modułowa o maksymalnie 3 stanowiskach.

Moduł techniczny myjni wykonany jest w technologii stalowej, w całości ze stali nierdzewnej AISI 304. Znajduje się w nim kompletna technika myjąca, oraz osprzęt jak w kontenerze. Wszystkie moduły wykonywane są w naszym zakładzie produkcyjnym. Również w tym przypadku realizujemy zamówienia w dowolnej kolorystyce.

Technika w pomieszczeniu klienta

Jeśli klient dysponuje pomieszczeniem, które chciałby przeznaczyć pod maszynownię, technika myjąca może być umieszczona na prefabrykowanym stelażu.

Myjnia jednostanowiskowa Euro-One

Myjnia Euro-One jest przystosowana do pracy na terenie otwartym, jak i w pomieszczeniach. Przy opracowywaniu urządzenia położyliśmy nacisk na uproszczenie konstrukcji, co przekłada się na łatwe serwisowanie i ponadprzeciętną trwałość. Przemyślana konstrukcja urządzenia oraz odpowiednio dobrane ciśnienie wody pozwala usunąć zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc i przy minimalnym nakładzie sił. Programy mycia mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Przemyślane rozwiązania

  • stosujemy zmiękczoną wodę do wszystkich programów mycia, dzięki czemu na karoseriach mytych samochodów nie powstają zacieki
  • płynna chemia to lepszy efekt mycia, mniejszy ślad ekologiczny myjni (brak fosforanów) i ekonomia – nie trzeba podgrzewać wody do 60 stopni
  • mocne, niewysilone pompy pracujące na 60% możliwości (ok. 130 bar), co gwarantuje ich długą i bezawaryjną pracę
  • zastosowane mieszacze ciśnieniowe Dosatron to niezawodny, niezwykle precyzyjny system dozowania chemii

Podzespoły

Myjnie produkowane w naszym zakładzie wyposażamy w osprzęt i podzespoły od renomowanych dostawców z całej Europy, dzięki czemu spełniają one najwyższe standardy dla tego typu urządzeń oraz odpowiadają najnowszym trendom.

Mycie pianą

Spłukiwanie

Woskowanie

Nabłyszczanie

Zapewnij swoim klientom najwyższą jakość mycia!

Nasze myjnie standardowo są wyposażone w 4 podstawowe programy mycia – Mycie pianą, Spłukiwanie, Woskowanie i Nabłyszczanie. Warto jednak zainwestować także w dodatkowe programy, które pomagają przyciągnąć klientów i przyzwyczaić ich do najwyższej jakości mycia, co utrudni ewentualnej konkurencji wejście na rynek.

Felgi/owady

Mycie szczotką

Turbo szczotka

Turbo piana

Systemy startowe

Wszystkie nasze systemy startowe są wyposażone w obudowy wykonane ze stali nierdzewnej, trwałe, wodoodporne, podświetlane diodami LED przyciski, duże, czytelne czterosegmentowe wyświetlacze pokazujące wykupiony czas mycia.

SWR

Nasz flagowy system startowy, chroniony prawem patentowym jest wyposażony w duży wyświetlacz LED i zintegrowany czytnik klucza wartościowego na panelu frontowym wrzutnika monet.

Zaletą jest możliwość płacenia za usługę mycia banknotami, monetami oraz przy pomocy opcjonalnego systememu płatności zbliżeniowych PayPass, który zwiększa obrót generowany przez stanowisko nawet o 35%. SWR wydaje resztę w monetach po zakończeniu procesu mycia.

SWR jest w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań lepiej zabezpieczony przed wandalami i złodziejami – autoryzacja dostępu odbywa się za pomocą chipa RFID.

Obsługa od strony inwestora została znacznie uproszczona, a jej funkcjonalność zwiększona dzięki zastosowaniu dwukierunkowej komunikacji z systemem sterującym myjnią – można na bieżąco przeglądać utargi, sprawdzać parametry pracy SWR, dokonywać wypłat.

EKO+

Obudowa systemu startowego EKO+ w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej oraz zabezpieczona została przed nieautoryzowanym dostępem. W konfiguracji podstawowej system startowy EKO+ wyposażony jest w wrzutnik monet i żetonów, możliwa jest jego rozbudowa o:

  • czytnik klucza wartościowego Euro-Ekol
  • czytnik kart płatniczych w systemie PayPass

Lojalnościowe systemy płatności

Systemy startowe wykorzystywane w naszych myjniach wyposażamy standardowo w lojalnościowe systemy płatności bezgotówkowej Euro-Ekol Key. W ich skład wchodzą klucze wartościowe, czytniki kluczy, mobilna ładowarka kluczy oraz aplikacja internetowa do zarządzania i kontroli. Systemy płatności bezgotówkowej umożliwiają prowadzenie różnych działań marketingowo-reklamowych, a także obsługę klientów flotowych.

Klucz wartościowy

Ładowarka mobilna

Żeton

Mobilny system zarządzania

Za komunikację pomiędzy myjnią, a inwestorem odpowiada autorska aplikacja sterująca napisana przez dział informatyczny naszej firmy. Umożliwia ona pełną kontrolę nad zachodzącymi procesami w myjni z poziomu smartfona lub tabletu (Android/iOS/WP). Dzięki nowatorskim rozwiązaniom użytkownik jest w stanie w prosty i intuicyjny sposób dokonać zmiany parametrów pracy myjni, odczytać błędy i komunikaty, a także czas pracy pomp ciśnieniowych dla lanc i szczotek pomiędzy ich przeglądami, sprawdzić wielkość obrotu na poszczególnych stanowiskach mycia.

Innowacyjna technika myjąca - system odzysku wody

Nasza firma jako pierwsza w Europie zastosowała w myjniach bezdotykowych system oszczędzający wodę, który został opracowany przez naukowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Powyższy system pozwala wykorzystać wodę powstałą wskutek płukania membrany osmotycznej zawierającą znaczną ilość minerałów niepożądanych w cyklu mycia pojazdów. W ten sposób odzyskana woda zostaje poddana procesowi filtracji by móc być wykorzystana w dalszych etapach mycia samochodu. W urządzeniach myjących innych producentów woda ta jest traktowana jako odpad i zrzucana do kanalizacji.

Wdrożenie innowacji produktowej w powiązaniu z procesową innowacją technologiczną pozwala na oszczędność wody na myjni na poziomie 35%. W związku z globalnym ociepleniem należy liczyć się z deficytem wody co w związku z powyższym ułatwi naszym klientom skutecznie starać się o dofinansowanie takiej innowacyjnej inwestycji z funduszy unijnych.

EKO-logia to EKO-nomia

Przykładamy dużą wagę do ekologicznych rozwiązań, zarówno w trosce o środowisko naturalne, jak i o bieżące koszty utrzymania myjni. Przekonaj się, że EKO-logia to EKO-nomia.

-36% Woda

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pomp wysokiego ciśnienia, udało nam się zmniejszyć zużycie wody przy zachowaniu wysokiego ciśnienia, które gwarantuje doskonałą jakość mycia

-26% Prąd

Do obsługi pomp wysokiego ciśnienia stosujemy nowoczesne silniki trójfazowe o bardzo wysokiej sprawności znanego europejskiego producenta, które zużywają mniej energii.

100% Biodegradacja

W chemii stosowanej na naszych myjniach nie występują fosforany, sole NTA, rozpuszczalniki, oleje ropopochodne ani silikony. Jako środek biologicznie czynny zastosowane zostały Alkilopoliglukozydy (APG) które są w 100% biodegradowalne.

-17% Hałas

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów tłumiących zmniejszyliśmy poziom wibracji i hałasu generowanych podczas pracy myjni.

-75% Spaliny

Technika mycia Euro-Ekol oparta o chemię płynną, przez większość miesięcy w roku może pracować bez gorącej wody (w przeciwieństwie do myjni proszkowych). Ponadto palniki gazowe typu pre-mix stosowane w kotłach ACV, o szerokim zakresie modulacji oraz niskiej emisji CO i NOx automatycznie dopasowują moc do aktualnego zapotrzebowania.

-35°C Mrozoodporność

Myjnie Euro-Ekol zachowują gotowość do pracy przy temperaturach sięgających nawet -35?C. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w standardowym wyposażeniu urządzenia studni z obiegiem zamkniętym, pętli z glikolem do jej podgrzewania, systemu awaryjnego dogrzania przewodów ciepłą woda z kotła. Aby myjnia nie zamarzła w przypadku braku zasilania energii elektrycznej dbają specjalne zawory elektromagnetyczne.